Hakkımda

Beslenme Danışmanı
Sağlıklı Beslenme Koçu
Gıda Mühendisi
Hakkımda

Mithat Taş kimdir?

1979 yılının Kasım ayında Edirne’nin sınır ilçesi olan İpsala’da doğdum.

İlk ve orta öğrenimimi Edirne’nin Keşan ilçesinde tamamladıktan sonra 1998 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümüne giriş yaptım. 6 yıllık üniversite hayatım boyunca çeşitli öğrenci topluluklarında aktif olarak çalışmalara katıldım ve çeşitli görevler, sorumluluklar aldım. Üniversite öğrenimi sırasında “Beslenme” derslerine oldukça ilgimi çekti ve mezun olduktan sonra da bu konuda araştırmalara devam ettim.

Mezuniyetimin ardından, iş hayatına 2006 yılında Maxi Market A.Ş. bünyesinde Gıda Mühendisi olarak başladım. 10 yıllık profesyonel iş yaşamım boyunca Kiler A.Ş., CarrefourSA gibi ulusal ve uluslararası perakende firmalarında gıda mühendisi, departman müdürü, mağaza müdürü ve bölge müdürü gibi bir çok pozisyonda görev aldım.

Perakende sektörünün dinamik yapısı ve müşteri taleplerinin karşılanması hususunda; özellikle sağlıklı beslenme, hijyenik gıda üretimi, gıda güvenliği, kalite yönetimi, tüketicilerin ürünler ve ürün içerikleri hakkında doğru bilgilendirilmesi konularında aktif çalışmalar yaptım. Bu çalışmalarım sırasında müşterilerden gelen sorular ve talepler doğrultusunda sağlıklı beslenme konusunda yerli ve yabancı bir çok kaynaktan daha çok araştırma yapma imkanı buldum. Araştırmalarım neticesinde müşterilerime sağlıklı ve güvenilir gıdalar sunabilmek için bir çok başarılı uygulamayı hayata geçirdim.

2013 yılında araştırmalarının ve çalışmalarının daha çok kişiye ulaşması ve özellikle ev hanımlarının sağlıklı beslenme, gıda güvenliği ve mutfak hijyeni hakkında doğru ve güvenilir bilgilere kolayca ulaşabilmesi için Yemek Kulübüm web sitesini kurdum. Gıda güvenliği, sağlıklı beslenme, diyet, bebek ve çocuk beslenmesi, yiyeceklerin kalorileri ve besin değerleri gibi birçok faydalı bilginin yer aldığı Yemek Kulübüm’de ayrıca pratik püf noktaları, yemek tarifleri gibi günlük merak edilen bilgiler de yer almaktadır.

Yemek Kulübüm’ü kurduktan sonra sağlıklı beslenme üzerine yaptığım çalışmaları daha profesyonel bir aşamaya taşımak istedim. Bu amaçla ilk olarak Kadir Has Üniversitesi Danışmanlık ve Eğitmenlik programını tamamlayarak “Danışman” ünvanını aldım. Sonrasında Uludağ Üniversitesi Sağlıklı Beslenme Koçluğu programını tamamlayarak “Sağlıklı Beslenme Koçu” ünvanını aldım.

Şimdi “Aşkla Ye Sağlıklı Yaşa”mak isteyen danışanlarıma bire bir ve gruplar halinde online ve yüz yüze beslenme danışmanlığı ve beslenme koçluğu hizmeti veriyorum.